تغییر رنگ نمای ظاهری سایت

کلیدواژه چیست؟
«واژه‌هاي اصلي و كانوني تحقيق كه در عنوان مقاله نيز معمولا مي‌آيد. پس از چكيده حداكثر 5 واژه كليدي متن را بياوريد. اين واژه‌ها بايد چنان گويا باشد كه كتاب‌داران به آساني بتوانند بر اساس آنها مقاله را نمايه‌سازي و براي فهرست‌نويسي رده بندي كنند. واژه‌هاي كليدي با عنوان و مسأله‌ تحقيق تناسب دارند.»1
پی نوشت:
1 . محمود فتوحي، آيين نگارش مقاله‌ي علمي ـ پژوهشي (تهران: سخن، 1385).ص129.
Rasekhoon.net
 
در مورد خرید هاردهای اکسترنال، کدام مدل و اینترفیس از سرعت بالاتری برخوردار است؟
در حال حاضر هاردهاي اکسترنال در دو گروه اصلي با اينترفيس هاي متنوعي به بازار ارايه مي شوند. شما مي توانيد محصولات شرکت هاي مختلف را در يکي از دو گروه 2/5 اينچي و 3/5 اينچي پيدا کنيد. اکثر هاردهاي اکسترنال 2/5 اينچي تغذيه خود را از درگاه USB دريافت مي کنند اما هاردهاي 3/5 اينچي براي تأمين نيروي مورد نياز خود به يک آداپتور خارجي متکي هستند.
از نظر اينترفيس، هاردهاي 3/5 اينچي داراي تنوع بيشتري بوده و از اينترفيس هاي E-SATA , FireWire, , USB 2.0 و LAN پشتيباني مي کنند. اينترفيس USB 2.0 از پوشش بسيار گسترده تري در بين هاردهاي اکسترنال برخوردار است و تقريباً تمام مدل ها از آن پشتيباني مي کنند. دو اينترفيس Firewire 400/800 و E-SATA از سرعت بالاتر و در عين حال جمعيت آماري کمتري در ميان اين محصولات برخوردارند. اينترفيس LAN نيز بر روي مدل هايي مورد استفاده قرار مي گيرد که براي استفاده به عنوان NAS در محيط هاي خانگي يا اداري کوچک در نظر گرفته شده اند. در بين اينترفيس هاي مذکور، ESATA داراي بالاترين سرعت عملياتي است، در حالي که FireWire و USB 2.0 به ترتيب در مقام هاي بعدي قرار مي گيرند. در مورد مدل هاي مبتني بر LAN، سرعت انباره ذخيره سازي شما به عوامل متعددي چه در خود ابزار و چه در شبکه اي که به آن متصل مي شود بستگي خواهد داشت. در بين دو گروه 2/5 اينچي و 3/5 اينچي نيز گروه دوم به دليل داشتن کاشه بزرگتر غالباً از سرعت و عملکرد بالاتري نسبت به گروه اول برخوردار است.
منبع: نشریه عصر شبکه، شماره 112.
 
در ویندوز 7 چگونه می توان به کتاب خانه ها (Libraries) دسترسی پیدا کرد؟
براي دستيابي به کتابخانه ها در ويندوز 7 چند روش وجود دارد، امّا يکي از آسان ترين روش ها از طريق منوي Start است. در سمت راست اين منو، زي نام کاربري تان، لينک هايي به سه کتابخانه از چهار کتابخانه استاندارد را خواهيد ديد: Pictures، Documents و Music گزينه ديگر براي باز کردن يک پنجره نمايش دهنده همه کتابخانه ها Windows Explorer است. براي باز کردن Windows Explorer روي دکمه Windows Explorer در تاسک بار کليک کنيد. (اگر پنجره Windows Explorer از پيش باز شده باشد، کتابخانه ها را از طريق بخش کاوش سمت چب خواهيد يافت.) هر کتابخانه شبيه به يک پوشه عمل مي کند. فايل ها را همچون يک پوشه از يک کتابخانه مي توانيد باز کرده و يا در يک کتابخانه ذخيره کنيد
 
شناسایی مواد منفجره و سمی، با نانو حسگرها چگونه است؟
محققان دانشگاه استنفورد با نانولوله هاي کربني، تراشه هاي حسگرهاي جديد ساخته اند که مي توانند TNT و مواد سمي موجود در رودخانه ها و مخازن آبي را با هزينه کم و سريعاً شناسايي کنند. اين تراشه حسگرها جديد، غلظت هاي کم "تري نيتروتولوئن" (TNT) منفجرشونده و مواد سمي هم خانواده سارين (عامل سمي تخريب کننده عصب) موجود در آب را شناسايي مي کند. اين نانوحسگر چندين مزيت را به طور همزمان دارد: استفاده از مواد ارزان، توان کم، عملکرد خوب و قابل تکرار در آب، پاسخ سريع و انعطاف پذيري فيزيکي. حسگرهاي اين محققان در مقايسه با ديگر حسگرهاي مبتني بر نانو لوله کربني، حساس تر هستند، زيرا آن ها با استفاده از فرآيندي که در آزمايشگاه توسعه داده شده، ساخته مي شوند. با اين فرآيند مي توان نانولوله هاي بسيار هم راستايي توليد کرد که به شدت متراکم بوده و تقريباً همه نيمه رسانا باشند. عدم هم راستايي نانولوله ها حساسيت اين حسگرها را کاهش مي دهد. نانولوله هاي نيمه رسانا در مقايسه با نانولوله هاي کاملاً رسانا، مي توانند گستره وسيع تري از بر هم کنش هاي مولکولي را با حساسيت بالاتري شناسايي کنند.
 
عملکرد اربگ یا کیسه هوا چگونه است؟
تا 20 ميليونيوم ثانيه پس از برخورد، واحد کنترل و سنسورها شدت تصادف و باز شدن و باز نشدن کيسه هوا را تعيين مي کنند. در حدود 25 ميليونيوم ثانيه، در جايي که از قبل تعيين شده، کيسه هوا به دو نيم شده و با سرعت باد مي شود. در حدود 45 ميليونيوم ثاينه کيسه کاملاً باد مي شود و اين در حالي است که سرنشين داراي کمربند ايمني هنوز به سمت جلو حرکت نکرده است. در 60 ميليونيوم ثانيه، هنگامي که کيسه هوا در حال خالي شدن است، سر و قفسه سينه سرنشين در تماس با کيسه هوا است. تصادف در يک چشم به هم زدن اتفاق مي افتد، کيسه هوا باز مي شود، عمل خود را انجام مي دهد و به سرعت تخليه مي شود.
 
چگونه می توان در رانندگی مصرف سوخت خودرو را کاهش داد؟
بايد به رانندگي با دنده مناسب اشاره کرد، چرا که کاهش دور موتور، کاهش مصرف سوخت و کاهش استهلاک را در پي دارد. از ترمزگيري و شتاب بي مورد بايد پرهيز کرد، که باعث افزايش مصرف سوخت مي شود. پس قبلاً فکر کنيد و مسير خود را تعيين نماييد.
 
هیدروفرمینگ در پالایشگاه نفت به چه معناست؟
نوعي فرآيند پالايش نفت است که در آن نفت را از روي کاتاليزگري در دماي بالا و فشار متوسط، در حضور هيدروژن اضافي يا گازهاي حاوي هيدروژن، عبور مي دهند تا ترکيبات آروماتيک با عدد اکتان بالا براي سوخت موتور يا ساخت مواد شيميايي توليد شود.
 
تاریخچه فعالیت شاتل آتلانتیس چیست؟
شاتل آتلانتيس از سال 1981 و به مدّت 29 سال است که براي انجام مأموريت هاي مختلف ناسا در اختيار اين سازمان قرار دارد. امّا اين شاتل براي انجام طرح هاي جديد که شاتل سفر انسان به فراتر از ايستگاه فضايي، فراتر از ماه و به سوي شهاب سنگ ها و مريخ است، از توانايي کافي برخوردار نيست و از اين رو پس از بازنشستگي شاتل ها ناسا براي انتقال فضانوردان خود نيامند کشورهاي ديگر و شرکت هاي خصوصي خواهد بود تا زماني که بتواند فضاپيمايي با توانايي سفر به فاصله هاي دوردست تر بسازد. آتلانتيس با آغاز آخرين مأموريت خود سي و دومين مأموريت فضايي اش را از سال 1985 تا به حال به انجام خواهد رساند. اين شاتل طي دوره فعاليت خود دستاوردهايي از قبيل پرتاب کاوشگري هاي بين سياره اي از مدار زمين و انجام مأموريت مختلف داشته است.
 
فضاپیمای کپلر، به چه منظور طراحی و ساخته شده است؟
اين فضاپيما وظيفه دارد تا با زيرنظر قرار دادن ستاره هايي همچون خورشيد، سياراتي مشابه زمين را شناسايي كند. از اين رو محققان زيادي سال 2010 را به عنوان دوران طلايي شناسايي سيارات فرازميني و حتي مشابه آن مي دانند از سال ها پيش كه پروژه طراحي و ساخت اين فضاپيما آغاز شد، هيجان قابل توجهي نيز در ميان دانشمندان علوم فضايي ايجاد شده است. آنها اميدوارند فضاپيماي كپلر با دستي پر به مأموريت خود پايان دهد. فضاپيماي كپلر در ماه مارس به فضا پرتاب شد و تنها وظيفه دارد وجود احتمالي سياراتي مشابه زمين را بررسي كند. براي پايان اين مأموريت فرضيه هاي مختلفي مطرح شده كه برخي از آنها بسيار جذاب هستند. پيدا كردن حتي يك سياره مشابه زمين، آن هم مطابق با پيش فرض هاي دانشمندان، معادلات كاملاً جديدي را به همراه خود خواهد داشت اما از سوي ديگر پيدا نكردن سياره را نيز بايد متصور شد.
 
محافظ اسمارت اسکرین چگونه عمل می کند؟
فعال كردن Smart Screen در اينترنت اكسپلور 8 آسان است. برنامه Internet Explorer 8 حاوي محافظ Smart Screen است. Smart Screen برنامه اي است كه عملكردهاي مشكوك را به هنگامي كه صفحات وب را باز مي كنيد، بررسي مي كند. اگر اين نرم افزار يك علامت قرمز را رديابي كند، IE صفحه اي را كه شما درخواست كرده ايد به نمايش در نمي آورد و به جاي آن يك صفحه قرمز ويژه و يك هشدار را به نمايش مي گذارد.
Screen Smart مي گويد كه سايت درخواستي شما خطرناك است و در عوض توصيه مي كند براي بازگشت به خانه اول صفحات وب خود، روي يك لينك مشخص شده كليك كنيد. لينك More Information در آن گزينه هاي ديگري را فراهم مي سازد، شامل يك امكان ناديده گرفتن هشدار Smart Screen و باز كردن آن سايت. واضح است اين گزينه توصيه نمي شود، اما احتمال بسيار ضعيفي نيز وجود دارد كه Smart Screen علامت قرمز را به اشتباه اعلام كرده باشد. فقط در صورتي هشدار Smart Screen را ناديده بگيريد كه از صداقت سايت درخواستي خود اطمينان داريد.
منبع : ماهنامه نوآور شماره 66
 
* نام و نام خانوادگی :
* ایمیل :
تلفن :
* پرسش :
 


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
5.5/10 (تعداد آرا 90 نفر )